• Okresné kolo v atletike

• V piatok 10. mája 2024 sa skupina vybraných športovo zdatných žiakov 2. st. vybrala spolu s p. uč. Ostrovským na okresné kolo v atletike žiakov 2. stupňa ZŠ do Nového Mesta nad Váhom. Vynikajúco sa darilo Barbore Jankechovej v skoku do výšky, kde získala 1. miesto a postup do krajského kolo. Podobne 1. miesto vybojovala aj Bianka Pobjecká vpo vrhu guľou a taktiež tak získala postup na kraj. Bohužiaľ, traja žiaci ráno nenastúpili na reprezentáciu školy a taktiež sme nemali obsadené všetky disciplíny. V porovnaní s 13-imi zúčastnenými školami skončilo družstvo dievčat na 9. mieste a družstvo chlapcov na 10. mieste. Všetkým športovcom ďakujeme za reprezentáciu školy, za vzorné správanie a plné nasadenie a obom víťazkám blahoželáme a budeme držať palce na krajskom kole.

• Okresné kolo Slávik Slovenska

• Vo štvrtok 9.5.2024 sa dve naše speváčky, víťazky školského kola, menovite Dorotka Tatárová a Simonka Sovišová zúčastnili s p. uč. Jurdovou na okresnom kole speváckej súťaže Slávik Slovenska v ZUŠ Nové Mesto nad Váhom. Obe doevčatá zaspievali veľmi pekne, na prvých troch miestach sa však neumiestnili. V náročnej konkurencii spevákov z folklórnych súborov nemali šancu preraziť. Napriek tomu si odnielso zo súťaže cenné skúsenosti, zažili atmosféru speváckej súťaže a určite sa vo svojom prejave zdokonalili. Patrí im poďakovanie za reprezentáciu školy.

• Návštevný deň pre rodičov

Pozývame Vás na posledné rodičovské združenie tohto šk. roka, ktoré sa bude konať formou návštevného dňa v pondelok 6. mája 2024 v čase od 14:30 hod. do 17:00 hod. v triedach a priestoroch ZŠ Podolie. Príďte sa porozprávať s triednymi učiteľmi Vašich detí, či učiteľmi predmetov alebo inkluzívnym tímom o tom, ako sa darí Vašim deťom, v čom majú problémy, kde a ako by sa dal ich výkon zlepšiť.

Ak ste nevideli výstavu fotografií, ktorú sme realizovali k oslavám 60. výročia ZŠ ako aj výstavu SMART domov realizovaných žiakmi 6.-9. roč. v rámci celoročného projektu, môžete si ju pozrieť na dolnej chodbe školy počas návštevného dňa.

Tešíme sa na Vás.

• Prispeli sme k stavaniu mája

• V utorok 30.4.2024 usporiadala obec Podolie tradičné stavanie mája spojené s kultúrnym programom a občerstvením. Aj naši žiaci prispeli k zdarnému priebehu akcie. Program obohatili naši žiaci zo školských klubov detí, ktoré nacvičila p. vych. Slavka Štefániková a hudobne ich sprevádzala naša miestna DH Podolanka. Folklórnymi tancami prispeli aj starší žiaci z 2. stupňa, ktorých viedol p. uč. Samuel Kusenda. Aj niektorí naši zamestnanci pomohli pri občersvení. Všetkým patrí vďaka za vytvorenie príjemnej atmosféry tohto tradičného dňa.