• Mentálna aritmetika

• Akadémia pre rozvoj intelektu AMAKids je jedinečným projektom v Novom Meste nad Váhom,  AMAKids využíva špeciálnu metódu, nazývanú Mentálna aritmetika, ktorá stimuluje harmonický rozvoj oboch hemisfér mozgu a tým dochádza k výraznému rozvoju mentálnych schopností a inteligencie. Tak, ako sa staráme o naše telá, cvičíme a racionálne sa stravujeme, aby sme boli vo forme,  je dôležité, aby sme rovnakú pozornosť venovali aj mozgu. Mozog sa dá trénovať!

Má to obrovský vplyv na vzdelávanie, rast a realizáciu ľudského potenciálu.

Ako viete, ľudský mozog má pravú a ľavú hemisféru. Plnia rôzne funkcie a sú zodpovedné za rôzne typy myslenia, ľavá hemisféra je zodpovedná za analytické myslenie, to znamená, že myslí logicky a pravá hemisféra za obrazné, t.j. myslí v obrázkoch.

mozog lava-prava hemisfera.jpg
          Ľudský mozog je nepochybne jedným z najúžasnejších výtvorov prírody s obrovským potenciálom. Je to hlavný orgán centrálneho nervového systému pozostávajúci z mnohých vzájomne prepojených nervových buniek a nervové spojenia funkcií nášho mozgu zahŕňajú všetky procesy potrebné pre náš život. Mozog je rozdelený na dve hemisféry, ľavú a pravú, z ktorých každá zase plní svoje vlastné špecifické úlohy. Pozrime sa, akú prácu preberá každá hemisféra nášho mozgu.

Ľavá hemisféra sa teda špecializuje na logiku a analýzu; táto hemisféra je schopná doslova zvýšiť význam slov. Čisto matematické symboly možno rozpoznať vďaka ľavej hemisfére, čo znamená, že všetky operácie, ktoré sú potrebné na vyriešenie matematických úloh, sú tiež produktom ľavej hemisféry.

Hlavnou oblasťou špecializácie  pravej hemisféry je intuícia. Spracováva informácie, ktoré nie sú vyjadrené slovami, ale symbolmi a obrázkami. Práve vďaka nej môžeme napríklad spájať obrázky a puzzle, snívať a porozumieť nielen doslovne významu toho, čo vidíme a počujeme, ale aj čítať medzi riadkami.
          Pri riešení matematických problémov a prijímaní zložitých rozhodnutí pravá hemisféra považuje problém za celok bez použitia analýzy. Jednoducho povedané, ľavá hemisféra myslí slovami a pravá obrázkami.

Každú sekundu mozog vytvára milióny neurospojení (synapsií), ktoré pretrvávajú celý život. Nové, originálne a netradičné neurospojenia dodávajú mozgu energiu.

Na vytvorenie silného nervového systému je nevyhnutné harmonicky rozvíjať obidve hemisféry mozgu dieťaťa od raného detstva.

Mentálna aritmetika je založená na vlastných originálnych metódach. Základom Mentálnej aritmetiky je výučba techniky mentálneho počítania pomocou počítadla abakus a postupným tréningom mozgu prejsť k počítaniu s pomyselným abakusom.

Mentálna aritmetika rozvíja u detí koncentráciu, naučia sa rýchlo a presne počítaťrozvinú si pamäť, pozornosť, logické a analytické myslenie, schopnosť rýchlo čítať a vstrebávať nové informácie.

To všetko samozrejme zábavnou formou a dostatočne rýchlo, aby si samotné deti dokázali uvedomiť svoje úspechy a o to viac boli motivované a sebavedomé!

Na učebných lekciách sa dieťaťu upevní sebavedomie, uvoľní sa, stratí ostych a nebojí sa prejaviť.

Naša metóda je vhodná pre deti už od 5 rokov - deti by mali vedieť napočítať do 9 a naspäť a iba chápať sčítanie a odčítanie.
          Pre predškolákov najlepšia príprava do školy!

Poskakovanie, pozitívne emócie, zábava a dobrá nálada sú súčasťou každej hodiny.

Osvojenie si Mentálnej aritmetiky pestuje vo všetkých schopnosť koncentrácie, a s ňou aj pozornosť a všímavosť. S tým, ako sa aktívne zapájajú obe mozgové hemisféry a zrýchľuje sa ich vzájomná komunikácia, okrem rýchlejšieho počítania sa spresňuje aj krátkodobá pamäť a zvyšuje sa schopnosť vstrebávať nové informácie.Jedinečnosť tejto metódy spočíva v súbežnom vývoji oboch mozgových hemisfér. V bežných programoch je pozornosť venovaná predovšetkým ľavej hemisfére, ktorá je u 95% popredu oproti. Rozvíjaním oboch mozgových hemisfér sa dieťa stáva sebavedomým, sústredeným, pozornejším k detailom, lepšie sa učí v škole či v ďalšej činnosti.Tento kurz pomáha odkrývať vlastný potenciál a rôzne tvorivé zručnosti, ktoré by inak zostali ukryté pod povrchom. Dieťa sa učí prejavovať vlastnú iniciatívu a vodcovské schopnosti, dosahovať vlastné ciele.

Zoznámiť sa s hlavnými výhodami kurzu Mentálna aritmetika, môžete na oficiálnych stránkach akadémie AMAKids https://amakids.sk/

Pozrite si prosím aj FB profil, kde uvidíte videá našich absolventov krúžku mentálnej aritmetiky
          alebo youtube absolventov z celého sveta